16.07.2011, autor: Marie Koscelníková, kategorie: Pozvánky

XX. Festival Mitte Europa - Festival uprostřed Evropy

V kostele Všech svatých bude 17. července 2011od 19.30 hodin koncert festivalu Mitte Europa „Biblické písně“. Účinkovat bude Jana Boušková  - harfa  a Thomas Thomaschke – bas.

První ročník Festivalu Mitte Europa byl zahájen 24. července 1992 v kostele sv. Jana v Plauen. Začala se realizovat vize českých a německých občanů, kteří po pádu železné opony chtěli zde v geografickém středu Evropy, v Trojmezí mezi Bavorskem, Českem a Saskem oživit společné kořeny a přispět k znovuoživení středoevropského kulturního prostoru. Probudili k životu dnes už velmi úspěšný kulturní festival, který prostřednictvím společných emocionálních zážitků přispívá ke sblížení Němců samých a ke smíření mezi Čechy a Němci.