11.07.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 10.7. 2016

PATNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky - neděle 10.7. 2016 - PATNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

1. Dnes prožíváme PATNÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

2. V tomto týdnu budeme prožívat:

* v pondělí svátek sv. Benedikta, opata, patrona Evropy

* ve středu památku sv. Jindřicha

* ve čtvrtek památku bl. Hroznaty, mučedníka, také památku sv. Kamila de Lellis, kněze

* v pátek památku sv. Bonaventury, biskupa a učitele církve

* v sobotu památku Panny Marie Karmelské

* Příští neděle bude šestnáctá neděle v mezidobí. Bude vysílaná Radiem Proglas.

3. V neděli 17.7. 2016 ve 12.00 hod. bude sloužena poutní mše sv. v Křešicích. Průvod vyjde z kostela sv. Matouše v 11.30 hod.

4. V neděli 17.7. 2016 v 15.00 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužit primiční mši svatou podle misálu z r. 1962 novokněz P. Jakub Zentner.

5. Ode dneška až do konce srpna se z důvodu dovolených nekonají pravidelné nedělní nešpory v katedrále.

6. Na neděli 24.7. odpoledne připravujeme poutní mši svatou v kapličce sv. Anny v Nučničkách. Do Nučniček je příjemná cesta z Litoměřic po cyklostezce, můžete využít také přívoz z Křešic a udělat si nedělní cyklopouť, která vyvrcholí slavením mše svaté.

7. Sbírka minulou neděli vynesla 3.317,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef