19.07.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 17.7. 2016

ŠESTNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky - neděle 17.7. 2016 - ŠESTNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

1. Dnes prožíváme ŠESTNÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

2. V tomto týdnu budeme prožívat:

* ve středu památku sv. Apolináře, biskupa a mučedníka

* ve čtvrtek památku sv Vavřince z Brindisi, kněze a učitele církve

* v pátek svátek sv. Marie Magdalény

* v sobotu svátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy

* Příští neděle bude sedmnáctá neděle v mezidobí.

3. Dnes ve 12.00 hod. bude v poutním kostele Panny Marie v Křešicích sloužena poutní mše sv. Průvod vyjde z kostela sv. Matouše v 11.30 hod.

4. Dnes v 15.00 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužit primiční mši svatou podle misálu z r. 1962 s udělováním novokněžského požehnání novokněz P. Jakub Zentner.

5. Otec biskup Jan bude ve středu 20.7. 2016 od 9.00 hod. sloužit v kostele sv. Vojtěcha mši svatou pro účastníky Světových dnů mládeže.

6. V neděli 24.7. v 15.30 hod. bude sloužena poutní mše svatá v kapličce sv. Anny v Nučničkách. Do Nučniček je příjemná cesta z Litoměřic po cyklostezce, můžete využít také přívoz z Křešic a udělat si nedělní cyklopouť, která vyvrcholí slavením mše svaté.

7. Sbírka minulou neděli vynesla 3.070,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef