22.10.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 23. 10. 2016

Ohlášky - neděle 23. 10. 2016 - TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ - MISIJNÍ NEDĚLE

Dnes prožíváme TŘICÁTOU NEDĚLI V LITURGICKÉM MEZIDOBÍ, MISIJNÍ NEDĚLI.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Antonína Marii Klareta, biskupa
  • v pátek svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů
  • v sobotu připomínku bl. Marie Restituty (Heleny) Kafkové, panny a mučednice
  • Příští neděle bude třicátá prvá v liturgickém mezidobí.
  1. Dnes vzpomínáme 90. výročí ustanovení Světového dne misií papežem Piem XI. Děti z Misijního klubka po mši sv. nabídnou “misijní koláč” za dobrovolný finanční příspěvek. Podpoříme tak papežská misijní díla. Děti také připravily výstavku o své dosavadní činnosti.
  2. V úterý 25.10. 2016  od 10.00 hod. bude s obyvateli Domova pro seniory na Dómském pahorku besedovat náš otec biskup Jan.  Besedy se mohou účastnit i senioři z farnosti.
  3. Ve středu 26.10. 2016 od 15.30 se na faře v Mostecké ulici sejdou seniorky a senioři na pravidelném setkání.
  4. Ve středu vzpomeneme 75. výročí zasvěcení naší diecéze  Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.
  5. Doporučuji nové číslo Katolického týdeníku - zejm. přílohu Perspektivy, také pojednání o stále živém poselství  fatimského zjevení P. Marie, o sektách aj.
  6. Sbírka z minulé neděle vynesla 3.828,- Kč. Děkujeme. Dnešní sbírka je věnována na misie.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za květinové a finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.

P. Józef