20.05.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

Ohlášky neděle 19. května 2024
SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

Dnes prožíváme SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO.

V následujícím týdnu začíná liturgické mezidobí. Budeme prožívat:

• v pondělí památku Panny Marie, Matky církve
  • v úterý památku sv. Kryštofa Magallanese, kněze, a druhů, mučedníků
  • ve středu památku sv. Rity z Cascie, řeholnice
  • ve čtvrtek svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze
  • v sobotu památku sv. Bedy Ctihodného, kněze a učitele církve, také památku sv. Řehoře VII., papeže, a památku sv. Marie Magdalény de Pazzi, panny
  • Příští neděli bude slavnost Nejsvětější Trojice.
  1. Papež František vyhlásil Svatý rok 2025. Národní pouť českých a moravských diecézí do Říma se bude konat od 28. do 30. března 2025.
  2. Papež František vyhlásil na 25. a 26. května 2024 I. Světový den dětí. Na nástěnce a na webových stránkách farnosti si můžete přečíst Františkovo poselství k tomuto dni.
  3. Aktuální číslo KT (20) přináší zprávy o setkání studentů na Velehradě, o pouti smíření v Hejnicích, nové kapli v Nesvačilce, o nebezpečí konspiračních teorií, také zajímavý rozhovor s jubilantem Karlem Skalickým aj. Příloha Perspektivy se zaměřuje na slavnost Seslání Ducha svatého.
  4. Upozorňuji na nový televizní film režiséra Jiřího Stracha „Svatá“, který vysílá dnes večer Česká televize (ČT1).
  5. Prosím, abychom modlitbou i finančně podpořili vysílání Radia Proglas, jediné české křesťanského rádio. Jsou odkázaní na pomoc posluchačů.
  6. Sbírka minulou neděli činila 6.737,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnané dny závěru velikonoční doby. P. Józef