22.09.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

DVACÁTÁ PÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky neděle 22. září 2024
DVACÁTÁ PÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme DVACÁTOU PÁTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

V následujícím týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Pia z Pietrelciny, kněze
  • ve středu připomínku sv. Kleofáše, učedníka a mučedníka
  • ve čtvrtek památku svatých Kosmy a Damiána, mučedníků
  • v pátek památku sv. Vincence z Paula, kněze
  • v sobotu slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa
  • Příští neděle bude šestadvacátá neděle v mezidobí.

1. V sobotu 28. září zveme farníky na pěší poutní výstup na Lovoš. Oslavíme tak svátek sv. Václava, kterému je v Lovosicích zasvěcen kostel. Sejdeme se v 10 hodin na parkovišti pod kopcem - za obcí Bílinka odbočíme doprava. Můžete také zvolit individuální trasu (např. z Lovosic). Mše svatá na vrcholu začne ve 12 hodin. Pokud bude příznivé počasí, bohoslužba bude venku. Občerstvení je možné na chatě Lovoš. Podrobnější informace na telefonu M. Mazancové 603 193 244.
  2. V sobotu 28. září v 17 hod. vás zvu do katedrály sv. Štěpána na instalace nově jmenovaných sídelních a čestných kanovníků Litoměřické svatoštěpánské kapituly. Od 18 hod. následuje mše svatá. Večerní mše sv. v kostele sv. Vojtěcha tuto sobotu nebude.
  3. V aktuálním čísle katolického týdeníku (č. 38) najdeme články o pomoci lidem po povodních, o možnostech, jak trávit den s Bohem, o nově objevených fotografiích otce Pia, o významu četby knih aj.
  4. Sbírka minulou neděli činila 7.253,- Kč. Děkujeme. Sbírku příští neděli vyhlásila Česká biskupská konference jako mimořádnou sbírku na pomoc obětem povodní.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnané dny. P. Józef