25.08.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky neděle 25. srpna 2024
JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme JEDENADVACÁTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

V následujícím týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Benedikta, Jana, Matouše, Izáka a Kristina, mučedníků, také památku sv. Ludvíka IX., krále, a památku sv. Jana Kalasanského, kněze
  • v úterý památku sv. Moniky
  • ve středu památku sv. Augustina, biskupa a učitele církve
  • ve čtvrtek památku Umučení svatého Jana Křtitele
  • v sobotu sobotní památku Panny Marie
  • Příští neděle bude dvacátá druhá neděle v mezidobí.
  1. Zítra se mladí vydají na 24. Diecézní pouť mládeže. V letošním roce budou na trase z Teplic do Litoměřic následovat kroky kardinála Trochty. Mottem pouti je biskupské heslo kardinála Trochty: Práce – oběť - láska.
  2. Prosím rodiče, aby přihlašovali své děti na výuku náboženství. Přihlášky jsou vzadu u kropenky a na webových stránkách farnosti.
  3. Příští neděli 1.září 2024 bude mše svatá v 9 hod. sloužena na zahájení školního roku s žehnáním školních potřeb. Po mši svaté budeme zváni na farní kafe.
  4. Dne 9. září 2024 si udělí svátost manželství pan Ing. Miloš Kuba a Mgr. Tatiana Pavlovská. Kdo by věděl o překážkách platného uzavření manželství, ať to oznámí na farním úřadě. Modleme se za snoubence.
  5. V aktuálním čísle Katolického týdeníku (34) věnují pozornost např. setkání animátorů v Kroměříži, nedožitým 100. narozeninám sochaře Karla Stádníka a jeho dílu, odkazu nedávno zemřelého hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka, situaci katolíků v putinovském Rusku aj.
  6. Sbírka minulou neděli činila 7.357,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnané letní dny. P. Józef

Ke stažení: Prihlaska-do-nabozenstvi-2024-GDPR-.docx, 8 kB