26.05.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

SLAVNOST NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Ohlášky neděle 26. května 2024
SLAVNOST NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Dnes prožíváme slavnost Nejsvětější Trojice.

V následujícím týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Augustina z Canterbury, biskupa
  • ve středu památku sv. Pavla VI., papeže
  • ve čtvrtek slavnost TĚLA A KRVE PÁNĚ
  • v pátek svátek Navštívení Panny Marie
  • v sobotu památku sv. Justina, mučedníka
  • Příští neděli bude devátá neděle v mezidobí.
  1. Ve čtvrtek 30.5.2024, o slavnosti Božího Těla, bude změna v konání bohoslužeb. Ráno v 7.30 bude mše sv. v kostele Všech svatých. Večerní slavnost od 18 hod. bude v katedrále. Na jejím začátku budu uveden do úřadu probošta Svatoštěpánské kapituly a P. Martin Davídek do úřadu děkana Svatoštěpánské kapituly.
  2. Do průvodu na Dómském náměstí zveme ve čtvrtek děti – družičky k sypání květinových lístků.
  3. Papež František vyhlásil Svatý rok 2025. Národní pouť českých a moravských diecézí do Říma se bude konat od 28. do 30. března 2025.
  4. Prosím o pomoc při Noci kostelů v pátek 7. června 2024 od 18 do 24 hod. v našem kostele Všech svatých. Jedná se o pomoc při vítání návštěvníků u vchodu a jejich počítání. Rozpis služeb bude umístěn vzadu u kropenky. Případné dotazy u paní Zdenky Čerkasov, tel. 776 178 700.
  5. Aktuální číslo KT (21) se věnuje např. tématu přímluvné modlitby, památníku v Letech, náboženských poutí, problémů dospívajících.
  6. Sbírka minulou neděli činila 8.456,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnané dny. P. Józef