17.07.2011 19:30 [neděle], kategorie: Koncert

Koncert festivalu Mitte Europa

19:30, kostel Všech svatých

Prof. Thomas Thomaschke

Světově proslulý koncertní a operní pěvec, který zahájil svoji mezinárodní kariéru v legendární La Scala v Miláně, získal již v 31 letech prestižní čestný titul Kammersänger, který je udělován v německy mluvících zemích. Thomas Thomaschke, jenž působí vedle své koncertní činnosti i jako pedagog na Vysoké hudební škole Carl Maria von Weber v Drážďanech a je iniciátorem a uměleckým ředitelem Festivalu uprostřed Evropy-Mitte Europa, byl jako pěvec poctěn mnoha cenami. Za svoje zásluhy v oblasti umění a kultury byl několikrát vyznamenán, mimo jiné Křížem za zásluhy Spolkové republiky Německo - a v roce 2010 obdržel spolu s Bobem Geldofem cenu European Award Trebbia.